Powiat Ostrowski: Nowe władze i skład rady nadzorczej

  • 26.02.2019, 12:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowe władze i skład rady nadzorczej
Od 22 lutego br. nowym prezesem WPK w Skalmierzycach jest Małgorzata Torz-Franka, która zastąpiła na tym stanowisku Jana Magdziaka. Zarządzał on spółką od czasu powołania, czyli od 2001 roku.

Nowa prezes to absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje oraz duże doświadczenie w branży usług wodno-kanalizacyjnych. W ostatnich latach pełniła funkcję członka zarządu, a od 2015 roku głównego specjalisty w ostrowskim przedsiębiorstwie Wodkan.

 

Zmiana kadrowa na wspomnianym wyżej stanowisku to jedna z pierwszych ważnych decyzji podjętych przez powołaną na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników WPK przez reprezentującego Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce, czyli jedynego udziałowca spółki, burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka, nową radę nadzorczą. Obecny jej skład stanowią: Karolina Jaś, Miłosz Matysiak oraz Michał Nowak. Podczas posiedzenia burmistrz postanowił również o zmniejszeniu uposażeń – zarówno członków rady nadzorczej, jak i prezesa, które obniżono w stosunku do poprzedniego o kwotę ponad 3500 zł brutto. Jest to obecnie minimalne możliwe ustawowe wynagrodzenie dla osób kierujących spółkami.

Od nowego zarządu spółki oczekuję usprawnienia i poszerzenia jej działań oraz dobrej współpracy z samorządem. W kolejce stoi szereg wyzwań, między innymi przeprowadzenie analizy sytuacji finansowej oraz racjonalizacji wydatków, i - co nie mniej ważne - analiza potrzeb mieszkańców oraz możliwość ich realizacji – powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe