Kalisz: Trwa budowa nowej fontanny na Placu Kilińskiego. Co z rewaloryzacją Parku Miejskiego?

  • 29.03.2017, 09:55 (aktualizacja 29.03.2017, 10:27)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Trwa budowa nowej fontanny na Placu Kilińskiego. Co z rewaloryzacją… UM Kalisz
Urząd Miasta pracuje nad procedurami związanymi z przygotowaniem specyfikacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu, który ma wyłonić wykonawce projektu rewaloryzacji Parku Miejskiego. Architekci z Wrocławia odstąpili od wykonania projektu. Trwa budowa nowej fontanny.

Nie tak dawno, bo 16 grudnia, architekci z Wrocławia wygrali konkurs dot. projektu rewaloryzacji Parku Miejskiego.  Nagroda trafiła do zwyciężców, ale projekt będzie realizowany przez inną firmę.

 Zwycięzca - którego wyłoniła specjalnie powołana komisja - miał w ramach nagrody bezprzetargowo podpisać z miastem umowę na wykonanie projektu rewaloryzacji. - Niestety, wyłoniona firma przesłała do kaliskiego magistratu pismo, w którym powiadamiała o rezygnacji z realizowania tego projektu - mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza. - A regulamin konkursowy nie przewidywał cedowania uprawnień zwycięzcy na podmiot, który zajął drugie miejsce. W tej chwili prowadzimy działania mające na celu przyspieszenie realizacji przedsięwzięcia.

Wydział rozbudowy miasta, w uzgodnieniu z biurem rewitalizacji przygotowuje specyfikację potrzebną do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy projektu. - Równocześnie wystąpiliśmy z pismem do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o wyrażenie zgody na udzielenie zamówienia z wolnej ręki - dodaje wiceprezydent Barbara Gmerek- Nasz wniosek został wstępnie zweryfikowany.

Jednocześnie trwa rozbiórka fontanny „Nastroje” znajdującej się na Placu Kilińskiego. Firma z Wrocławia Akwaplanta  zburzyła starą fontannę i zerwała kostkę brukową, a na jej miejsce budują nową. Już wcześniej realizowała podobne przedsięwzięcie we Wrocławiu. Jeden z ich projektów można zobaczyć na Rynku Głównym.

Projekt obejmuje wykonanie nowego wodotrysku. Dookoła zostaną ustawione żeliwne ławki, leżaki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Posadzone zostaną  również nowe drzewa i krzewy.

Koszt inwestycji to 3 357 900 zł. Na efekt końcowy Kaliszanie będą musieli poczekać do końca wakacji.

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kalisznin
Kalisznin 04.06.2017, 03:40
To skandal ażeby na tym samym miejscu realizować trzeci projekt fontanny i to jeszcze gorszej od poprzedniej . To monstrum w ogóle nie pasuje do otaczającej rzeczywistości .ale tak to jest jak ciecie z historycznej części miasta chcą zrobić plaże dla meneli. Gdzie jest konserwator zabytków ,architekt miejski ! !

Pozostałe