Ostrów: „Przez wspólną historię ku przyszłości”

  • 26.02.2019, 06:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: „Przez wspólną historię ku przyszłości”
Grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Szkoły Podstawowej w Radłowie udała się do Oświęcimia, by wziąć udział w projekcie „Przez wspólną historię ku przyszłości”.

Wizyta rozpoczęła się od Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach na wystawie „Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia”. Następnym elementem programu była wizyta w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Zwiedzanie byłego KL Auschwitz (w czasie którego akcentowane były przykłady wzajemnej pomocy więźniów żydów i chrześcijan) dało obraz tego, co działo się w czasie Zagłady, zaś kończąca pobyt wizyta w Sali Refleksji bloku 27 umożliwiła odniesienie Zagłady i Auschwitz do teraźniejszości - dzięki narzędziom multimedialnym uczestnicy projektu zastanawiali się nad najważniejszymi pytaniami, które stawiane są dziś na temat historii Auschwitz i Holokaustu. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele historii i WOS:  Karol Marszał i Donata Konieczna.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe