Ostrów: Koniec użytkowania wieczystego

  • 26.02.2019, 06:14
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Koniec użytkowania wieczystego
O 75 procent bonifikaty w opłacie mogą ubiegać się mieszkańcy, którzy zdecydują się na przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, stanowiących własność miasta.

Przyjęta w 2018 roku ustawa przynosi koniec instytucji użytkowania wieczystego w Polsce. Ustawa daje możliwość gminom udzielanie bonifikat z tytułu przekształcania gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe. Ostrów Wielkopolski z takiej możliwości skorzystał i mieszkańcy, którzy zdecydują się uiścić taką opłatę jednorazowo w roku przekształcenia mogą liczyć na bonifikatę w wysokości 75 proc. W drugim i trzecim roku uzyskanie bonifikaty będzie nadal możliwe, ale będzie ona wynosić już odpowiednio 65 proc. i 55 proc.
- Postanowiliśmy uprościć system bonifikat w stosunku do projektu zaproponowanego przed radnych opozycji – wyjaśniał wiceprezydent Mikołaj Kostka. – Nasz projekt przewiduje, że do budżetu miasta z tytułu opłat wpłynie nieco ponad 2 mln zł, natomiast blisko 7 mln zł pozostanie w kieszeni mieszkańców.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 27.02.2019, 07:59
Panie prezydencie a co z pozostałymi gruntami użytkowanymi wieczyście?

Pozostałe