Kalisz: Akcja „SpoKREWnieni służbą”

  • 28.03.2017, 17:12
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Akcja „SpoKREWnieni służbą”
18 litrów krwi udało się zebrać podczas wspólnej akcji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. To ogólnopolskie przedsięwzięcie pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wszystkim osobom, które wsparły akcję bardzo serdecznie dziękujemy.
Specjalny autobus, będący mobilnym punktem poboru krwi stanął w sobotę, 25 marca br. na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu przy ul. Nowy Świat. Akcja została zainicjowana z myślą o Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który obchodzony jest w dniu 1 marca. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym oraz ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzie życie. W akcji honorowego zbiórki krwi wzięło udział 41 osób. Oprócz strażaków i policjantów akcję wsparli również mieszkańcy naszego miasta i powiatu. Tego jednego dnia, w mobilnym punkcie poboru krwi udało się zebrać łącznie 18 litrów tego bezcennego leku. KMP Kalisz
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe