Powiat Ostrowski: Spotkanie pań z KGW

  • 25.02.2019, 06:14
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Spotkanie pań z KGW
Koła Gospodyń Wiejskich odradzają się i ponownie zyskują na popularności.

Z pewnością pomógł w tym fakt przyjęcia ustawy o KGW oraz motywująca do działalności dotacja w kwocie do 5 tys. zł. Z tej formy dofinansowania chętnie skorzystały panie z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, dla których stała się ona impulsem do formalizacji lub założenia zupełnie nowych stowarzyszeń.

Obecnie na terenie samorządu KGW działają w następujących miejscowościach: Biskupice Ołoboczne, Boczków, Droszew, Fabianów, Gałązki Wielkie, Leziona, Miedzianów, Ociąż, Osiek, Śliwniki, Śmiłów, Strzegowa, Trkusów oraz Węgry. Liczą one od 24 do ponad 60 członków.

Spotkanie z włodarzami gminy, które odbyło się w sali sesyjnej było okazją do wzajemnego poznania się oraz wysłuchania potrzeb i problemów kobiet ze środowisk wiejskich. Została także przedstawiona możliwość współpracy z sołectwami w ramach funduszu sołeckiego, udział w organizowanym przez gminę otwartym konkursie ofert a także możliwość bezpłatnego korzystania ze świetlic wiejskich. Ważnym elementem spotkania była dyskusja na temat organizacji działań przez koła oraz pisania wniosków o dotacje.

Jak podkreśla burmistrz Jerzy Łukasz Walczak

- Jeszcze nie tak dawno Koła Gospodyń Wiejskich w naszej gminie można było policzyć na palcach jednej ręki - podkreśla burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. - Dziś mamy 14 formalnie zarejestrowanych kół, a ich nabierająca rozpędu działalność daje dobry przykład innym społecznościom wiejskim, że warto się rozwijać, integrować, robić coś pożytecznego dla swojej małej ojczyzny. Spotkanie z założycielkami i prezeskami tych właśnie organizacji pokazało, że mają one naprawdę wiele do zaoferowania swoim członkiniom. Czekamy na Pań inicjatywy! Pamiętajcie też, że macie w tym zakresie wsparcie naszego gminnego samorządu.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe