Ostrów: Granty CRK na sport dzieci i młodzieży – ruszył nabór wniosków!

  • 22.02.2019, 17:00 (aktualizacja 25.02.2019, 08:03)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Granty CRK na sport dzieci i młodzieży – ruszył nabór wniosków!
Do 6 marca br. organizacje sportowe z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie inicjatyw sportowych dla ostrowskich dzieci i młodzieży.

To druga edycja komunalnego programu grantowego utworzonego przez Grupę Kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego.

- Komunalny program grantowy wprowadzony z myślą o młodych ostrowianach to ważny element budowania społecznego wymiaru miejskiej gospodarki komunalnej – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Pula środków finansowych przeznaczona na wsparcie przedsięwzięć, imprez i zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży wynosi 100 tysięcy złotych. Maksymalna wysokość grantu to 5 tysięcy złotych.

- To już druga edycja naszego programu i przykład udanej innowacji społecznej. Pilotażowa edycja w 2018 roku spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem. Dofinansowaliśmy 28 sportowych przedsięwzięć dla kilkuset ostrowskich dzieci i młodzieży – podkreśla Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

- Wnioski mogą składać osoby prawne z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego,w szczególności fundacje, stowarzyszenia prowadzące sekcje sportowe dzieci i młodzieży, a także uczniowskie kluby sportowe prowadzące zorganizowane zajęcia w zakresie sportu dzieci i młodzieży – informuje Mateusz Nycek z ostrowskiego CRK.

Dokumenty należy składać w siedzibie Centrum Rozwoju Komunalnego przy ul. Partyzanckiej 27 w godzinach od 7.00 do 15.00 do 6 marca 2019 roku. Szczegółowe informacje, w tym wzór wniosku, dostępne są na stronie internetowej www.crk.com.pl w zakładce „Sport” oraz pod numerem telefonu 62 737 58 30.

Rozstrzygnięcie naboru w ramach „Programu finansowego wspierania przez spółki Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim przedsięwzięć związanych z kulturą fizyczną dzieci i młodzieży” planowane jest w połowie marca tego roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe