Aglomeracja: Wspólnie dla bezpieczeństwa seniorów

  • 24.02.2019, 08:22
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Wspólnie dla bezpieczeństwa seniorów
Policjanci ostrowskiej i pleszewskiej komendy wspólnie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta rozmawiali o zagrożeniach z seniorami, uczestniczącymi w turnusie rehabilitacyjnym. Spotkanie odbyło się w Centrum Rehabilitacji Rolników w Jedlcu.

Profilaktyk społeczny z ostrowskiej i pleszewskiej komendy nadkom. Krzysztof Kula i asp. Monika Lis – Rybarczyk wspólnie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta w Pleszewie - Małgorzatą Naderą spotkali się z seniorami w Centrum Rehabilitacji Rolników w Jedlcu. W spotkaniu uczestniczył też przedstawiciel PIP Andrzej Zalewski i przedstawiciel KRUS w Ostrowie Wielkopolskim Tomasz Będzieszak. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Jego głównym celem było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

Mundurowi podkreślali, że sprawcy w sposób wyrachowany wyłudzają pieniądze, narażając osoby starsze i chore na utratę często wszystkich zgromadzonych oszczędności. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „na wypadek”, „pracownika instytucji” i „policjanta”. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Od Rzecznika Konsumentów osoby starsze dowiedziały się jakie są ich prawa i obowiązki jako konsumenta, w jaki sposób złożyć reklamację oraz jakie środki ostrożności zachować podczas podpisywania umów.

ML-R/MŁ

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe