Powiat Kaliski: Wyjazdowe posiedzenie

  • 22.02.2019, 06:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Wyjazdowe posiedzenie
Wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu odbyło się w Opatówku.

W ramach spotkania członkowie komisji odwiedzili miejscowy Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. W Opatówku nie zabrakło także dyrektorów wspomnianych jednostek Marka Janiaka i Darii Jurek, którzy dokonali podsumowania działalności zarządzanych placówek.

W spotkaniu wziął udział wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy oraz wszyscy członkowie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu: Robert Marszałek, Alicja Skrzybalska, Alicja Łuczak, Dorota Karpieko, Artur Szymczak, Błażej Wojtyła i Dariusz Korczyński. Wyjazdowe posiedzenie rozpoczęło się od zwiedzania Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. Ważnym punktem programu była wizytacja warsztatów szkolnych, które umożliwiają uczniom praktyczną naukę zawodu. Tematykę związaną z funkcjonowaniem Zespołu Szkół przybliżył dyrektor Marek Janiak, który dokonał podsumowania dotychczasowej działalności placówki, przedstawił ofertę dla młodzieży i dorosłych oraz kwalifikacje kadry nauczycielskiej. Omówił również inwestycje zrealizowane dotychczas w popularnym "Ogroniku", a także wprowadził członków komisji w kwestie związane z potrzebami szkoły.

Następnie członkowie komisji przenieśli się do Powiatowej Przychodni Psychologiczno-Pedagogicznej. Szczegóły związane z jej działalnością przybliżyła dyrektor Daria Jurek, która szczegółowo omawiała m.in. problematykę związaną z diagnozami psychologicznymi, pedagogicznymi, logopedycznymi i doradztwem zawodowym. Najlepszym wyznacznikiem funkcjonowania są jednak liczby. W toku działalności Powiatowa Przychodnia Psychologiczno-Pedagogiczna wydała już: 288 opinii i 42 orzeczenia. W poradni przeprowadzono łącznie: 257 badań psychologicznych, 276 pedagogicznych, 519 logopedycznych, a 36 wizyt było związanych z doradztwem zawodowym. W tym roku przyjęto już 401 zgłoszeń, co pokazuje, że tego typu placówka jest bardzo potrzebna w powiecie kaliskim.

MM

Fot. Marta Wolarz

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe