Szachy: Historyczny sukces kaliskich szachistów

  • 20.02.2019, 11:11
  • Ryszard Binczak
Szachy: Historyczny sukces kaliskich szachistów
Druga drużyna Kaliskiego Towarzystwa Szachowego wygrała w miniony weekend III Wielkopolską Ligę Juniorów i tym samym awansowała do II ligi - Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach. Przed rokiem pierwszy zespół KTS awansował do I ligi, co oznacza, że kaliski klub będzie miał aż dwie reprezentacje w rozgrywkach centralnych.

Sukces, jakim bez wątpienia jest awans do II ligi, drużyna KTS II Kalisz zapewniła sobie znakomitym finiszem podczas rozegranego w Ostrowie Wielkopolskim dwudniowego zjazdu. Ekipa grająca w składzie: Michał Grzegorski, Szymon Klaska, Paweł Jędraszek, Filip Rosiński, Florentyna Piotrowska i Zuzia Jędrzejewska zdobyła 38 punktów, wyprzedzając OTSz I Ostrów Wielkopolski (35 pkt) i Politechnikę Poznańską I (34 pkt).

- Powtórzyliśmy osiągnięcie z 2018 roku, kiedy nasza pierwsza drużyna awansowała do I ligi. Teraz, wygrywając III ligę i awansując do II, będziemy mieli już dwie drużyny w rozgrywkach centralnych. W czerwcu 2019 roku w Ustroniu KTS I Kalisz zagra w I lidze juniorów, a w lipcu szachiści KTS II Kalisz rywalizować będą w Szczyrku w II lidze juniorów – mówi z zadowoleniem Maciej Sroczyński, prezes Kaliskiego Towarzystwa Szachowego.

Bardzo dobrze spisała się także trzecia drużyna KTS Kalisz, która w IV lidze zajęła trzecie miejsce, tracąc tylko 1 punkt do zwycięzców rozgrywek Gambitu Ślesin. Na tym samym szczeblu rozgrywek 10. miejsce zajęła ekipa KTS IV, a 15. KTS V. - Dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę i ambitną postawę – dodaje Maciej Sroczyński.

Udział zawodników w rozgrywkach ligowych był możliwy dzięki środkom budżetowym Miasta Kalisza na 2019 rok.

 

W rozgrywkach III i IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów drużyny KTS Kalisz wystąpiły w następujących składach:

KTS II Kalisz: Michał Grzegorski, Szymon Klaska, Paweł Jędraszek, Filip Rosiński, Florentyna Piotrowska i Zuzia Jedrzejewska

KTS III Kalisz: Mieszko Krzeszewski, Bartosz Podębski, Filip Ochędzan, Michał Jędraszek, Diana Franek i Zuzia Solarek

KTS IV Kalisz: Krzysztof Jarczewski, Wiktor Goździewicz, Maciej Kozłowski, Filip Podębski, Julia Skurniak i Gabriela Zawadzka

KTS V Kalisz: Nikodem Kęszycki, Mikołaj Janik, Piotr Sibila, Aleks Grubski, Emilia Jeziorska, Antonina Skorupa.

 

Tekst: Karina Zachara, fot. KTS Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe