Ostrów: Neurologia zmienia swoje oblicze

  • 20.02.2019, 08:17 (aktualizacja 20.02.2019, 17:29)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Neurologia zmienia swoje oblicze
Ruszył remont oddziału neurologicznego w ostrowskim szpitalu. Za około 3 miliony jeszcze w pierwszym półroczu br. swoje oblicze diametralnie zmieni kolejny szpitalny oddział, w którym rocznie hospitalizowanych jest ponad 1800 pacjentów.

Środki na remont tego oddziału wyasygnowane zostały z budżetu Powiatu Ostrowskiego. W dniu 14 lutego podpisana został umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą firmą PBO Sp. z o.o.

- Tu na razie jest brzydko i smutno, ale wszystko niebawem się zmieni na lepsze – mówił podczas podpisania umowy Paweł Rajski starosta ostrowski. – Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że dla władz Powiatu Ostrowskiego szpital jest ważny. Dowodem na to jest fakt, że w ciągu ostatnich 8 lat na inwestycje przeznaczyliśmy ponad 60 milionów zł. Rozpoczynamy nową kadencję, mamy nowe marzenia. Ruszamy z zadaniem, do którego przymierzaliśmy się od dłuższego czasu. Obecność moja oraz Wicestarosty świadczy o tym, że w stosunku do szpitala mamy jeszcze wiele planów.

Ze strony szpitala umowę podpisał dyrektor Dariusz Bierła. – ‘’Jest to chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych remontów szpitalnych oddziałów, bo warunki daleko odbiegają od oczekiwań. Chciałem podziękować wszystkim radnym za życzliwość i przekazane środki’’ – powiedział D. Bierła.

Nowa neurologia zlokalizowana zostanie w pomieszczeniach, które opuścił Oddział Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii. Gruntowna modernizacja poprawi znacząco warunki dla personelu i pacjentów. Jak pokazują statystyki z roku na rok wzrasta liczba pacjentów hospitalizowanych na neurologii. Dodatkowo od 2012 r funkcjonuje pododdział udarowy.

– Łóżek będzie tyle samo, w tym będą do dyspozycji cztery do intensywnej opieki, ale w nowej lokalizacji będzie więcej miejsca, co powinni odczuć pacjenci. Hospitalizujemy ok. 1800 osób na rok z czego ponad 600 to pacjenci po udarach – powiedziała Justyna Lisowska, kierownik Oddziału.

 

Zakończenie remontu planowane jest jeszcze w tym półroczu 2019 roku.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe