Kalisz: W wizytą w przedszkolu

  • 20.02.2019, 06:03
  • Ryszard Binczak
Kalisz: W wizytą w przedszkolu
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Kaliszu odwiedziła sierż. szt. Aleksandra Wysocka. Policjantka nie tylko przypomniała maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ale opowiedziała również na czym polega jej praca i dlaczego każdy z mieszkańców powinien znać swojego dzielnicowego.

Dzielnicowy powszechnie nazywany jest policjantem „pierwszego kontaktu”. To funkcjonariusz dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, każdy może się zwrócić do niego o pomoc i poradę. Dzielnicowemu można również przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa np. złego oznakowania dróg czy miejsc, w których zimą przebywają osoby bezdomne.
Dzielnicowego powinni znać wszyscy, również ci najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i powiatu, dlatego też policjanci chętnie odwiedzają szkoły i przedszkola w swoich rejonach, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej pracy w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas".
Jedno z ostatnich tego typu spotkań odbyło się w Niepublicznym Przedszkolu „Calineczka” w Kaliszu. Sierż. szt. Aleksandra Wysocka odwiedziła grupę „Maki”. Wizyta rozpoczęła się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Dzielnicowa omówiła zasady ruchu pieszych i pojazdów, dzieci dowiedziały się również dlaczego jadąc samochodem zawsze muszą znajdować się w specjalnych, dostosowanych do wieku fotelikach. Policjantka przypomniała numer alarmowy i powiedziała w jakich przypadkach można z niego korzystać.
Sierż. szt. Aleksandra Wysocka opowiedziała również przedszkolakom o swoich codziennych obowiązkach i wytłumaczyła dlaczego dzieci będąc na spacerze mogą często spotkać ją w rejonie przedszkola. W trakcie spotkania najmłodsi mogli również przymierzyć elementy policyjnego umundurowania, aby przez chwilę poczuć się jak prawdziwy stróże prawa.
Na zakończenie sierż. szt. Aleksandra Wysocka przygotowała dla przedszkolaków niespodziankę. Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe i słodkości. Uśmiechów, uścisków oraz podziękowań ze strony maluchów było co nie miara.
KMP Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe