Ostrów: Rada Miejska wsparła CRK. Nie będzie likwidacji

  • 18.02.2019, 14:33
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Rada Miejska wsparła CRK. Nie będzie likwidacji
Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego na dzisiejszej sesji uchyliła uchwałę Rady Miejskiej poprzedniej kadencji w sprawie woli przystąpienia do likwidacji Centrum Rozwoju Komunalnego. To finał kilkumiesięcznej dyskusji jeszcze z okresu kampanii wyborczej przed ostatnimi wyborami samorządowymi.

Przedstawiając projekt uchwały zastępca prezydenta Ostrowa Mikołaj Kostka argumentował, że miasto jako właściciel nie miało i nie ma obecnie planów likwidacji CRK. Wskazał, że pełni ono ważną rolę w zarządzaniu sektorem komunalnym miasta oraz realizuje szereg długofalowych projektów, również z udziałem wielu podmiotów zewnętrznych.

Przewodniczący Klubu Radnych „Przyjazne Miasto” Marek Śliwiński podkreślił ostatnie osiągnięcia Centrum Rozwoju Komunalnego, doceniane również na arenie ogólnopolskiej. Jako jeden z najważniejszych działań CRK wskazał budowanie Ostrowskiego Rynku Energetycznego, w ramach którego już w styczniu przyszłego roku do pierwszych mieszkańców popłynie ostrowska tańsza i ekologiczna energia elektryczna.

- Decyzja Rady Miejskiej Ostrowa kończy polityczną dyskusję i pozwala dalej rozwijać ambitne i potrzebne miastu przedsięwzięcia. Stało się tak, jak przewidywałem już kilka miesięcy temu. W nowej Radzie Miejskiej zwyciężyła chęć budowania nowoczesnej gospodarki komunalnej. Bardzo dziękuję tym radnym, którzy podeszli do sprawy racjonalnie, odpowiedzialnie i perspektywicznie – podsumowuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jarek
Jarek 18.02.2019, 23:19
Za ile Nasz Rynek się sprzedał ekipie Przyjaznych? i czy to prawda?. Szkoda, że ani słowa o tym co mówili radni z PO. Słabe to dziennikarstwo Panie Redaktorze?! Zero obiektywizmu!

Pozostałe