Ostrów: ,,Jutrzenka" tym razem w Ostrowie

  • 19.02.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
 Ostrów: ,,Jutrzenka" tym razem w Ostrowie
W sobotę 16 lutego minęło dokładnie 100 lat od dnia, w którym rozejm w Trewirze oficjalnie zakończył zwycięskie Powstanie Wielkopolskie.

Dla uczczenia tego wydarzenia na deskach Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim aktorzy-amatorzy z gminy Raszków wystawili ponownie sztukę teatralną pt. "Skrzebowska jutrzenka wolności", na podstawie wspomnień powstańców wielkopolskich ze Skrzebowej oraz książki Anety Franc "Wojna nie była kobietą". Wszystko to pod okiem reżyser Urszuli Mróz z techniczną pomocą Ireny Jarmuszczak. Nabyć można było także wydaną w ostatnich dniach treść sztuki oraz płytę DVD z nagraniem premierowego wykonania spektaklu 10 listopada 2018 roku w Moszczance.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe