Ostrów: Z Monachium do Ostrowa

  • 28.03.2017, 10:59
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Z Monachium do Ostrowa
W IV Liceum Ogólnokształcącym gościł Reinhold Steurer, nauczyciel geografii i języka angielskiego, specjalista i prekursor nauczania dwujęzycznego w Gimnazjum Puchheim w Bawarii.
Przyjaciel Polski i Polaków, w naszym kraju czuje się bardzo dobrze i często tu gości. Od wielu lat współpracuje z Ostrowem. Mimo, że jest na emeryturze prowadzi regularne (raz w tygodniu) zajęcia na skype z młodzieżą IV Liceum. Pomysł autentycznych rozmów poprzez skypa spotkał się z dużym uznaniem uczniów, a zainteresowanych taką formą komunikacji i nauki języka niemieckiego wciąż przybywa. Receptą Steurera na sukces w nauce języków obcych jest: przede wszystkim mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Podczas wizyty w IV Liceum nauczyciel z Niemiec poprowadził kilkugodzinne zajęcia językowo – krajoznawcze z grupami niemieckimi i angielskimi. Tematem przewodnim w grupie angielskiej były Stany Zjednoczone i Kanada, natomiast w grupie niemieckiej Niemcy, a w szczególności Bawaria i Monachium. Zdobyte podczas zajęć informacje oraz umiejętności językowe będą mogły zostać skonfrontowane podczas kwietniowej wymiany międzyszkolnej, w której to grupa uczniów z „Czwórki'' będzie gościć w Gimnazjum Viscardi w Fürstenfeldbruck (okolice Monachium), a grupa niemiecka jest oczekiwana z rewizytą z końcem maja. Kolejnym bardzo ciekawym punktem wizyty Steurera w szkole była konferencja prasowa z udziałem zagranicznego gościa oraz Pawła Rajskiego, starosty powiatu ostrowskiego. Uczniowie IV LO, którzy z wielkim entuzjazmem pytali gości o „wszystko” i byli bardzo dociekliwi, posługiwali się językiem niemieckim, angielskim, co wywołało entuzjazm i uznanie gości. Zarówno zajęcia jak i konferencja prasowa przebiegały w bardzo swobodnej i sympatycznej atmosferze.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe