×

Powiat Ostrowski: Ruszają inwestycje drogowe

  • 14.02.2019, 10:22
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ruszają inwestycje drogowe
Zakończyły się procedury przetargowe związane z wyborem wykonawców pierwszych tegorocznych inwestycji drogowych i wraz z początkiem marca ruszą przebudowy ulic: Parkowej w Węgrach, Szkolnej w Biskupicach Ołobocznych oraz Wiśniowej w Skalmierzycach.

W ramach pierwszego z przedsięwzięć na odcinku o długości 710 metrów zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 4,5 metra. Po obu stronach jezdni znajdą się półmetrowe pobocza z kruszywa łamanego. Koszt prac wyniesie ponad 410 tysięcy zł, a termin ich zakończenia przewidziano na 31 maja br.

Nową nawierzchnię zyska także 665-metrowy, obecnie gruntowy, odcinek ulicy Szkolnej w Biskupicach Ołobocznych, który stanowi ciąg łączący się z ulicą Dąbkową w Skalmierzycach. Szerokość nowej jezdni będzie wynosiła 5 metrów. Jej pobocza także zostaną umocnione kruszywem. Przewidywany koszt zadania to ponad 420 tysięcy zł. Podobnie jak we Węgrach termin zakończenia ustalono na 31 maja br.

Dwa miesiące więcej czasu będzie miał natomiast wykonawca przebudowy ulicy Wiśniowej w Skalmierzycach. Prace rozpoczną się od skrzyżowania z ulicą Ostrowską, a długość przedmiotowego odcinka to blisko 285 metrów. Równolegle z remontem nawierzchni zostanie ułożony kolektor deszczowy na długości 294 metrów. Szerokość nowej jezdni będzie wahać się od 3,5 do 5 metrów. Zjazdy do posesji zostaną wykonane z kostki brukowej. Koszt prac to ponad 525 tysięcy zł.

DS.

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe