Kalisz: Zapobiegli tragedii

  • 13.02.2019, 14:01
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Zapobiegli tragedii
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie wynieśli z zadymionego mieszkania 79-letnią kobietę. Aby dostać się do środka i ratować ludzkie życie, policjanci wyważyli drzwi. Gdyby nie ich właściwa i szybka reakcja, mogłoby dojść do tragedii.

11 lutego br. o godz. 14:30, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru, na terenie Stawiszyna. Z relacji świadków wynikało, że z jednego z mieszkań wydobywa się charakterystyczny zapach spalenizny, a wewnątrz najprawdopodobniej znajduje się kobieta.
Na zdarzenie natychmiast skierowani zostali policjanci. Jako pierwsi na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie - sierż. szt. Krystian Łaźniak oraz sierż. Adam Świst. Mając na uwadze, że w mieszkaniu może znajdować się osoba potrzebująca pomocy, mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Nie tracąc cennego czasu wyważyli drzwi i dostali się do środka. W całkowicie zadymionym mieszkaniu odnaleźli nieprzytomną 79-latkę. Kobieta została wyniesiona na zewnątrz budynku i przekazana załodze pogotowia ratunkowego, która dotarła na miejsce.
Aby zneutralizować zagrożenie, policjanci wrócili do mieszkania i ugasili garnek, który się zapalił. Błyskawiczna reakcja i skuteczne działanie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Stawiszynie, zapobiegło tragedii.
KMP Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe