Ostrów: Zagłosuj na ostrowską „zieloną” energię!

  • 12.02.2019, 10:51 (aktualizacja 12.02.2019, 10:54)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zagłosuj na ostrowską „zieloną” energię!
Ostrowski projekt „Zielona energia w czerwonych autobusach” realizowany przez Grupę Kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego znalazł się wśród 5 nominowanych do tytułu „Rozwiązanie roku 2018” w ogólnopolskim konkursie Smart City Expert. Finałowy etap to głosowanie Internautów.

Głosować można do 18 lutego br. na stronie internetowej http://smartcity-expert.eu/nominacje-czytelnikow-rozwiazanie-roku-2018/ (głosowanie na dole strony).

System ekologicznej elektromobilności – ładowanie miejskich autobusów elektrycznych własną miejską „zieloną” energią pozytywnie wyróżnia Ostrów Wielkopolski w całym kraju. 
- To duże i innowacyjne osiągnięcie, z którego możemy być dumni. Ostrów Wielkopolski wdrożył tego rodzaju nowatorskie przedsięwzięcie jako pierwsze i do tej pory jedyne miasto w Polsce – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Realizacja projektu w 2018 roku objęła włączenie infrastruktury własnej produkcji czystej energii do projektu elektromobilności w ramach współpracy spółek komunalnych wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego: Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego i Miejskiego Zakładu Komunikacji.  Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, jako wytwórca ekologicznej energii m.in. z biomasy drzewnej, w ramach przedsięwzięcia wykonał własną sieć dystrybucji „zielonej” energii do bazy miejskich autobusów w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Tam z kolei powstały stacje ładowania „elektryków” ekologiczną energią.
- Ostrowska innowacja ma zintegrowany i wielowymiarowy charakter i dotyczy takich obszarów smart city jak inteligentne zarządzanie, inteligentna mobilność, inteligentne środowisko i inteligentna ekonomia – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.
System ekologicznej elektromobilności jest pierwszym elementem projektu Ostrowskiego Rynku Energetycznego, który został zainicjowany w Ostrowie Wielkopolskim jako aktywna odpowiedź na jedno z największych wyzwań dla przyszłości i rozwoju miast – lokalne bezpieczeństwo i efektywność energetyczna.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe