Powiat Ostrowski: Dobroczynny podkoziołek

  • 12.02.2019, 06:35 (aktualizacja 12.02.2019, 10:13)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dobroczynny podkoziołek
Staropolskie zapusty pokazujące w zabawny sposób dawne zwyczaje związane z końcem karnawału zaprezentują w sobotę 2 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach, tamtejsze zespoły folklorystyczne. Widowisko połączone będzie z zabawą taneczną i zbiórką pieniędzy na leczenie Patryka Jarczaka.

Historia 17-letniego Patryka z Przygodzic, który podczas tegorocznych ferii zimowych, spędzanych z rodziną w Emiratach Arabskich, zachorował na posocznicę miningokokową, poruszyła lokalną społeczność, media, wiele instytucji i firm. Rodzice chłopca uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy, prosząc o datki na leczenie i transport syna do Polski. Dzięki ludzkiej solidarności i ofiarności udało się zebrać na razie ponad 300 tys. zł. Wiadomo jednak, że całkowite koszty związane z jego leczeniem i rehabilitacją, będą dużo wyższe.

Ludowej zabawie w Przygodzicach będą towarzyszyły konkursy i swojskie jadło. Liczba miejsc dla par chcących dołączyć do tańcowania jest ograniczona. Organizatorem i injcatorem przedsięwzięcia jest przygodzicki GOK. Impreza rozpocznie się o godz. 19.00.

Marcelina i Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe