×

Kalisz: Wsparcie dla schroniska

  • 12.02.2019, 09:33 (aktualizacja 13.02.2019, 07:54)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Wsparcie dla schroniska
Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. Św. Brata Alberta koło w Kaliszu otrzymało wsparcie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego - sprzęt komputerowy.

To kolejna inicjatywa, której realizacji podjęła się Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego na rzecz poprawy warunków i jakości życia bezdomnych mężczyzn.
- To dla nas ogromna radość i wzruszenie. Pamiętam swoją rozmowę w ubiegłym roku z panią marszałek  podczas innej, również zaskakującej dla nas inicjatywy – przekazania materacy, kocy i poduszek na potrzeby naszej placówki. Podczas tamtego spotkania i rozmów na temat naszych potrzeb mówiłem o tym, że marzeniem byłoby, gdyby podopieczni mogli nauczyć się korzystać z komputera i internetu. Do dziś pamiętam słowa pani marszałek – „Marzenia są po to, by je spełniać”. Minęło kilka miesięcy i marzenia się spełniły. To niesamowite – wspomina ze wzruszeniem Paweł Kołeczko, prezes kaliskiego koła.
Przekazany sprzęt komputerowy to dwa komputery stacjonarne marki Dell, które przez ostatnie lata służyły na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.
- W wyniku wymiany zamortyzowanego sprzętu komputerowego na nowy, zaistniała możliwość przekazania dotychczasowego sprzętu tym, którzy go potrzebują. Uważam, że każda rzecz zasługuje na „drugie życie”. Nieważne czy mówimy o książkach, ubraniach, czy o komputerach. Jest tak wiele osób i instytucji, dla których tego typu pomoc może okazać się kluczowa – mówi Marzena Wodzińska. - Te komputery są sprawne i spokojnie wystarczą na zaspokojenie potrzeb podopiecznych schroniska. Chcemy dać im nowe życie i wykorzystać między innymi do umożliwienia panom aktywnego włączenia się w życie społeczne.
Oprócz komputerów mieszkańcy schroniska zostali również obdarowani wieloma różnorodnymi książkami, które w ramach regionalnej akcji „Podaruj książce drugie życie” przekazała Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu, jednostka edukacyjna Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Podczas spotkania, w którym nie bez przypadku uczestniczyli pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu został także omówiony program wsparcia dla Schroniska w zakresie doradztwa zawodowego i wszelkich działań, mających na celu włączenie przebywających w placówce mężczyzn w życie społeczne i zawodowe. Już od marca CWRKDiZ w Kaliszu rozpocznie realizację tych zadań, zaczynając od konsultacji indywidualnych doradcy zawodowego z każdym podopiecznym.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe