×

Lekkoatletyka: Złoto dla Benedykcińskiej i Wykroty

• 11.02.2019, 10:49 (aktualizacja 13.02.2019, 07:54)
Fantastycznie spisali się na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów reprezentanci KS Stal LA Ostrów - Natalia Benedykcińska i Patryk Wykrota. Oboje wywalczyli złote medale.

W pierwszym dniu mistrzostw Natalia Benedykcińska wywalczyła złoty medal w skoku w dal wynikiem 6.10 m. Rekordowy skok, podopieczna trenera Marka Walczaka, oddała w ostatniej kolejce przesuwając się z trzeciej na pierwszą pozycję. Tuż po konkursie trener kadry narodowej zaproponował jej powołanie do reprezentacji kraju. Świetnie spisał się również Kacper Adamczak, który jak profesor rozegrał bieg na 2000 m. Niemal cały dystans biegł w końcu stawki, lecz równym tempem na zaplanowany przez trenerkę Kamilę Grzegorowską rekord życiowy w granicach 5 minut i 50 sekund. Na ostatnich 400 m przyspieszył i wyprzedzał rywali zajmując ostatecznie IV miejsce ze świetną życiówką 5.48,94 s.
Natomiast w drugim dniu mistrzostw Patryk Wykrota zdobył złoty medal w biegi na 200 metrów. Ostrowianin doskonale wywiązał się z roli faworyta wygrywając w finale mistrzostw Polski U20 z kolejnym rekordem Ostrowa Wielkopolskiego 21,38 s. pokonując drugiego na mecie Mateusza Wróbla z TS Wieliczanki o 24 setne sekundy. Warto zaznaczyć, iż jest to aktualnie drugi wynik w Europie wśród juniorów i dziewiąty na świecie wśród juniorów na tym dystansie (przed Patrykiem znajduje się tylko Niemiec i siedmiu amerykanów).
W ostatnim dniu zawodów bardzo dobrze spisał się także Jakub Chmielarz, który w debiucie na tak poważnej imprezie zajął XIV miejsce w biegu na 1000 m. z czasem 2.38,30 s. poprawiając rekord życiowy o 7 sekund.

Warto dodać, że klub STAL LA Ostrów Wielkopolski zajął VII miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw spośród 661 uczestniczących w nich klubów.