×

Koszykówka: Widzew za silny dla Ostrovii

• 09.02.2019, 17:54
Tylko przez 15 minut ostrowianki prowadziły wyrównaną walkę z Widzewem Łódź. Później z minuty na minutę rywalki powiększały przewagę, by ostatecznie wygrać 77:58.

Po zaskakującym zwycięstwie w Siedlcach koszykarki Ostrovii rozbudziły nadzieje kibiców na kolejne dobre występy. W pojedynku z PGE MKK podopieczne Mirosława Trześniewskiego walczyły bardzo ambitnie do końca i ta ich wielka ambicja została nagrodzona. W ostatniej minucie przy remisie 74:74 za trzy trafiła Jowita Ossowska. Gospodynie chciały za wszelką cenę doprowadzić do dogrywki. Oddały jeszcze cztery rzuty za trzy, ale piłka nie wpadła do kosza Ostrovii.

Koszykarki z Ostrowa na pewno nie były faworytkami w spotkaniu z Widzewem, ale kibice liczyli, że jeśli zagrają równie ambitnie jak w Siedlcach, to dwa punkty mogą zostać w Ostrowie. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Po 6 minutach gospodynie prowadziły 7:5, a po 10 minutach 14:13. Wynik mógł być znacznie korzystniejszy, gdyby nie aż sześć strat ostrowianek w pierwszej kwarcie. Niestety początek drugiej odsłony znów nie był najlepszy w wykonaniu Ostrovii. Po kolejnej stracie łodzianki wyprowadziły kontrę, którą zakończyły akcją 2+1 i doprowadziły do remisu 16:16. Niestety końcówka drugiej kwarty należała już do zawodniczek z Łodzi, które powoli budowały swoją przewagę i po 20 minutach prowadziły 32:25.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dziewczyny z Ostrowa walczyły, ale nie potrafiły zmniejszyć strat do rywalek, gdyż nie grzeszyły skutecznością. Po trzech odsłonach miały skuteczność z gry 29 proc, a łodzianki 44 proc. Nie można się więc dziwić, że po 30 ostrowianki minutach przegrywały już bardzo wysoko - 40:57. W ostatnich dziesięciu minutach koszykarki Widzewa pilnowały wyniku i ostatecznie wygrały 77:58.

Ostrovia Ostrów – Widzew Łodź 58:77 (14:13, 11:19,15:25, 18:20)

Ostrovia: Podkańska 14, Motyl 11, Jackowska 10, Bilotserkivska 8, Wajler 6, Ossowska 5, Jaworska 4.