×

Powiat Kaliski: Sortownia po nowemu

  • 11.02.2019, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Sortownia po nowemu
Uroczyście podpisano umowę na realizację projektu pn. „Modernizacja linii sortowania odpadów w ZUOK „Orli Staw”. Warta ponad 34 miliony inwestycja ma być gotowa w 2022 roku.

Z ramienia Inwestora umowę podpisali Daniel Tylak, przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” oraz Sebastian Wardęcki, burmistrz Miasta i Gminy Opatówek. Wykonawcę - firmę Sutco Polska Sp. z o.o. - reprezentował Adam Jurkiewicz, pełnomocnik. Przedmiotem podpisanej umowy jest opracowanie projektu technologicznego oraz dostawa i montaż maszyn i urządzeń. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę ponad 34 mln zł. Planowany termin wykonania przedmiotu umowy przewidziany jest na połowę 2022 roku.
Umowa realizowana jest w ramach projektu pn. „Modernizacja ZUOK „Orli Staw” jako Regionalnego Centrum Recyklingu”. Jego wartość wynosi 78 267 234,71 zł, z czego 53 221 719,60 zł to dofinansowanie pochodzące ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 2.2 - Gospodarka odpadami komunalnymi. Całkowita realizacja projektu pozwoli miastom i gminom należącym do X regionu gospodarki odpadami województwa wielkopolskiego na zagospodarowanie odpadów komunalnych w sposób zgodny z polskim prawem oraz wypełnienie zobowiązań unijnych dotyczących osiągania odpowiednich poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia, jak również ograniczenia składowania odpadów ulegających biodegradacji.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe