BOHATERSKI SOŁTYS

  • 07.02.2019, 15:19
  • Henryk Olkiewicz
BOHATERSKI SOŁTYS Henryk Janusz Olkiewicz Ryszard Ryfa
W nocy z 6 na 7 lutego br. jedna z mieszkanek ostrowskiego Domu Kombatanta przy ul. Komuny Paryskiej 14 wezwała Państwową Straż Pożarną do budynku, twierdząc, że w którymś z pomieszczeń budynku wydobywa się czad, lub się pali.

SOŁTYS ZAPOBIEGŁ TRAGEDII

 

BOHATERSKI SOŁTYS

 

3 lutego br. we Wtórku Ryszard Ryfa, sołtys tej podostrowskiej miejscowości w godzinach wczesno popołudniowych zapobiegł wybuchowi rozszczelnionej butli gazowej znajdującej się na zapleczu sklepu spożywczego przy ul. Środkowej.

 

Około godziny 14.00 na zapleczu sklepu spożywczego we Wtórku przy ul. Środkowej najprawdopodobniej w wyniku rozszczelnienia się butli gazowej wybuchł pożar, a butla z gazem zajęła się ogniem. Znajdujący się tym czasie w tym sklepie Ryszard Ryfa, sołtys Wtórku niewiele myśląc pobiegł w kierunku zapalonej butli i wyniósł ją poza teren posesji.

Dzięki temu bohaterskiemu czynowi Ryszard Ryfa zapobiegł mogącemu się zdarzyć dramatowi wybuchu butli, a sklepie, a co za tym idzie być może uszkodzeniu całego budynku, w którym na pierwszym piętrze była mieszkająca tam pięcioosobowa rodzina.

- Nie myślałem o swoim bezpieczeństwie, kiedy zobaczyłem paląca się butlę z gazem. Natychmiast postanowiłem ją wynieść poza teren budynku – podkreśla Ryszard Ryfa.

Bohater tego niedzielnego popołudnia odniósł obrażenia w postaci poparzenia prawej ręki drugiego stopnia, oraz mniejsze poparzenia nóg i brzucha. Obecnie przebywa a Oddziale Chirurgii Ogólnej ostrowskiego szpitala i podkreśla, ze tylko dzięki opiece Bożej wyszedł z całej sytuacji cało.

Wdzięczna jest Ryszardowi Ryfie także cała pięcioosobowa rodzina mieszkająca nad sklepem przy ul. Środkowej we Wtórku.

 

Henryk Janusz Olkiewicz

Henryk Olkiewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe