×

Powiat Ostrowski: Uroczysta zbiórka policji w Nowych Skalmierzycach

  • 08.02.2019, 06:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Uroczysta zbiórka policji w Nowych Skalmierzycach
W sali sesyjnej Stadionu Miejsko-Gminnego odbyła się uroczysta zbiórka policji, w której uczestniczyli burmistrz Jerzy Łukasz Walczak, sekretarz gminy Sieroszewice Mirosława Busza, komendant powiatowy policji w Ostrowie Wielkopolskim Piotr Wilkowski, komendant komisariatu w Nowych Skalmierzycach Andrzej Sobczak oraz miejscowi policjanci.

Kluczowa część spotkania objęła ocenę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania jednostki (samorządy Nowych Skalmierzyc i Sieroszewic) w 2018 roku. W tym czasie zaistniało 117 przestępstw, z tego 93 zostały wykryte – w porównaniu z rokiem poprzednim nastąpił ich spadek o 40. Tendencja ujemna dotyczy także wyników postępowań w sprawach o wykroczenia – ze 167 w 2017 roku wykrywalność spadła w roku ubiegłym do 141. W omawianym okresie zatrzymano 18 uprawnień do kierowania pojazdami oraz 22 dowody rejestracyjne. Nałożono także 300 mandatów karnych na kwotę 37.210 zł. W sumie przeprowadzono 1174 interwencji, w tym 995 w miejscach publicznych oraz 179 w domach. W zakresie ruchu drogowego odnotowano 222 zdarzenia drogowe, w wyniku których śmierć poniosły 4 osoby, a 13 zostało rannych. W trakcie patroli dzielnic funkcjonariusze uczestniczyli w 395 spotkaniach. Byli również obecni na różnego rodzaju festynach oraz akcjach znakowania rowerów.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców w obu gminach pracuje siedemnastu policjantów. W związku z prowadzoną Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce dokonano weryfikacji 55 miejsc zagrożeń. 15 z nich uznano za realne, a następnie wyeliminowano. Były to najczęściej sytuacje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieuprawnione parkowanie.

Tego typu spotkania to także moment, aby samorząd lokalny mógł podziękować policji za służbę oraz przedstawić priorytety dalszej współpracy. Burmistrz Jerzy Łukasz Walczak podkreślił wagę tej instytucji, zaangażowanie funkcjonariuszy oraz zadeklarował dalszy dialog i wsparcie dla policji.

AL

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe