Powiat Kaliski: Będzie oświetlenie Sulisławickiej

  • 08.02.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Będzie oświetlenie Sulisławickiej
To będzie dobry rok dla sołectwa Sulisławice! Mieszkańcy w końcu doczekali się inwestycji, o którą zabiegali od lat. Ulica Sulisławicka zostanie oświetlona, a ludzie będą mogli bezpiecznie wracać nią do domu.

To nie koniec inwestycji na ten rok. O planach rozwoju mieszkańcy rozmawiali z władzami Kalisza na zebraniu sprawozdawczym sołectwa. Mieszkańcy jednogłośnie udzielili absolutorium sołtys. Karolina Sadowska, radna z ramienia stowarzyszenia Samorządny Kalisz dalej będzie reprezentować sulisławiczan w Radzie Miasta Kalisza.

O oświetlenie 600 - metrowego odcinka Sulisławickiej ( od ul. Romańskiej do Celtyckiej) sołectwo zabiegało od 7 lat. Mieszkańcy, w tym sołtys Karolina Sadowska tylko w tej sprawie spotykała się z władzami miasta ponad 100 razy. W końcu udało się! 20 grudnia 2018 roku spółka Oświetlenie Uliczne wystosowało zapytanie ofertowe do przedsiębiorców o przeprowadzenie tej inwestycji. Prace ruszą na wiosnę.

M.in. o tej inwestycji prezydent Krystian Kinastowski, Krzysztof Gałka, dyrektor MZDiK oraz Dagmara Pokorska, zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta rozmawiali z mieszkańcami Sulisławic na sołeckim spotkaniu sprawozdawczym. Razem z Karoliną Sadowską, sołtys i radną Rady Miasta Kalisza omawiano też plan realizacji dwóch projektów BO 2019. Chodzi o budowę placu zabaw w Zielonym Miejscu Odpoczynku Sulisławiczan i zakup namiotu ratowniczego dla OSP Sulisławice. Łączny koszt inwestycji to 70 tys. zł.

Po ocenie pracy sołectwa w 2018 roku i biorąc pod uwagę planowane inwestycje na 2019 Komisja Rewizyjna jednogłośnie udzieliła absolutorium sołtys Karolinie Sadowskiej i Radzie Sołeckiej.

Fot. R. Sadowski

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe