×

Powiat Ostrowski: Nauczyciele języka hiszpańskiego w Maladze

  • 07.02.2019, 08:14
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nauczyciele języka hiszpańskiego w Maladze
Trójka nauczycieli języka hiszpańskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego i IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina z Ostrowa Wielkopolskiego, wyjechała hiszpańskiej Malagi na kurs metodyczny z zakresu nauczania języka.

Pobyt nauczycieli w Hiszpanii jest możliwy dzięki realizacji projektu powiatu ostrowskiego pn.: „Innowacyjność w metodyce nauczania języków obcych w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego”, w ramach programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność Edukacyjna.  Wyjazd do Hiszpanii jest efektem trwałego wdrażania strategii internacjonalizacji działalności edukacyjnej szkół średnich, prowadzonych przez powiat ostrowski.
Celem pobytu w zagranicznej szkole językowej, jest doskonalenie zawodowe nauczycieli, a docelowo zwiększenie innowacyjności i efektywności nauczania języka hiszpańskiego w dwóch szkołach średnich prowadzonych przez powiat ostrowski.
W ramach realizowanego projektu, w czerwcu i wrześniu br., swoje kompetencje zawodowe będzie doskonalić jeszcze 32 nauczycieli języka angielskiego w Exeter, 20 nauczycieli języka niemieckiego w Berlinie i 2 nauczycieli języka francuskiego w Rouen. 
Projekt przygotowany został przez pracowników Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Powiatu we współpracy z kadrą pedagogiczną szkół średnich. Jest przykładem własnego, opracowanego modelu doskonalenia zawodowego i rozwoju kadry pedagogicznej szkół średnich, opartym na programie Erasmus+. Taki model jest także dostępny dla okolicznych szkół podstawowych i średnich w powiecie ostrowskim.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe