×

Piłka ręczna: W najlepszej szesnastce w Polsce

• 06.02.2019, 14:00
Młodzi piłkarze ręczni Ostrovii bardzo dobrze spisali się na turnieju w Legnicy i awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów.

W turnieju w Legnicy podopieczni Rafała Stempniaka zmierzyli się z: UKS Bachusem Zielona Góra, Siódemką Miedź Legnica i Kusym Szczecin. Do dalszych gier awans zapewniały sobie dwie najlepsze drużyny.
Pierwszym rywalem ostrowian była drużyna z Zielonej Góry. Po pierwszej połowie gracze Ostrovii prowadzili już 17:14 i wydawało się, że mają to spotkanie pod kontrolą. Szczypiorniści Bachusa ,,bili'' się jednak do ostatnich minut zdając sobie sprawę, jak ważny jest wynik tego spotkania w końcowym układzie turniejowej tabeli. Ostrowianie wygrali ostatecznie 29:27. Drugim rywalem była ekipa gospodarzy. Z faworytami turnieju piłkarze z Ostrowa walczyli bardzo dzielnie. Jeszcze w 55 minucie meczu był remis,  a minutę przed końcową syreną przegrywali jedną bramką. Wówczas piłkarze Ostrovii postawili wszystko na jedną kartę. Nie udało się odmienić losów spotkania i przegrali 19:24. O awansie do 1/8 finałów decydował więc pojedynek z Kusym Szczecin. Po bardzo dobrym początku i prowadzeniu 14:7 gra podopiecznych Rafała Stempniaka trochę się załamała. Rywale doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie, ale to ostrowianie ostatecznie cieszyli się z wygranej 28:25.
Szczypiorniści Ostrovii awansowali do 1/8 z drugiego miejsca i o wejście ćwierćfinałów zagrają w Ciechanowie z gospodarzami, Wybrzeżem Gdańsk i Vive Kielce.
Wyniki: Ostrovia Ostrów – UKS Bachus Zielona Góra 29:27 (17:14), Siódemka Miedź Legnica –  Ostrovia 24:19 (14:12), Ostrovia – Kusy Szczecin 28:25 (16:12).