Ostrów: XXVII Turystyczny Rajd Kolarski ,,Wiosna z Bicyklem"

  • 06.02.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: XXVII Turystyczny Rajd Kolarski ,,Wiosna z Bicyklem"
Ostrowski Oddział PTTK - Klub Turystyki Kolarskiej "Bicykl - 1977" zaprasza na XXVII Turystyczny Rajd Kolarski "Wiosna z Bicyklem". Rajd odbędzie się od 1 do 5 maja br. w Pokrzywnej.

Rajd Kolarski to okazja do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz popularyzacji idei ochrony środowiska naturalnego człowieka. Tego rodzaju imprezy to także promowanie pięknych rejonów Polski oraz uczczenie 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego oraz Powstań Śląskich. W tymr roku PTTK będzie promować hasło "Rok 2019 - Rok Mlodych "Z PTTK wspólnym szlakiem".
Rajd odbywać się będzie 1-5 maja 2019 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Pokrzywnej. Rajd rozpocznie się 1 maja o godz. 19.00, a zakończy 5 maja o godz. 9.30. W rajdzie mogą brać udział turyści: indywidualnie  lub drużynowo, dzieci i młodzież do lat 18 - tylko pod opieką osób dorosłych.
Zgłoszenie uczestnictwa należy dokonać na indywidualnej ,,Karcie uczestnictwa”, Oddział PTTK  w  Ostrowie Wielkopolskim  ul. Starotargowa 5,  skr. poczt. nr 9, 63–400 Ostrów Wielkopolski, osobiście w godzinach otwarcia biura (10:00 – 16:00) lub za pośrednictwem poczty / oryginał  dowodu  wpłaty wpisowego/ na konto BZ WBK O / Ostrów Wielkopolski nr: 56 1090 1160 0000 0000 1600 9520  z dopiskiem „Wiosna z Bicyklem” .
Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 kwietnia 2019 r. lub do momentu przyjęcia dotowanej liczby osób.  Przy zgłoszeniach należy upewnić się o przyjęciu na rajd ze względu na konieczność rezerwacji miejsc w schronisku – tel. do komandora Marian Wawrzyniak 519125688, PTTK w Ostrowie Wielkopolskim nr 62 300 00 74 lub e-mail: [email protected]
Wpisowe dla członków PTTK wynosi 150 zł (młodzież szkolna) i 160 zł (pozostali) oraz odpowiednio 170 zł i 190 zł dla osób niezrzeszonych w PTTK. Wpisowe po terminie wzrasta o 20 zł i nie gwarantuje pełnych świadczeń. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają 4 noclegi z pościelą, odcisk pamiątkowej pieczątki rajdowej, znaczek rajdowy, punkty na KOT i inne odznaki turystyczne i krajozawcze, konkurs krajoznawczy z nagrodami, wstępny do wybranych muzeów, ognisko oraz dwie obiadokolacje.

Na trasach rajdowych na turystów czekają atrakcje:
* Muzeum w Nysie jest najstarszą instytucją muzealną na Opolszczyźnie. Powstało w 1897 roku z inicjatywy Towarzystwa Sztuki i Starożytności w Nysie.
* Bastion św. Jadwigi w Nysie odrestaurowany, zadbany zabytek w centrum miasta. Wewnątrz restauracja i informacja turystyczna z niewielką ekspozycją muzealną.
* Droga Św. Jakuba w Nysie, oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów i żółtymi strzałkami.
* Obelisk Bohaterów III Powstania Śląskiego. Powstanie pod wodzą Wojciecha Korfantego, miało na celu poprawę niekorzystnego dla Polaków wyniku Plebiscytu na Górnym Śląsku.
* Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - muzeum założone w 1964 w celu dokumentowania i badania losów jeńców wojennych w czasie II wojny światowej, zabezpieczenia pozostałości po obozach jenieckich, które funkcjonowały w Lamsdorf w czasie wojny francusko-pruskiej, pierwszej oraz II wojny światowej i upamiętnienia zmarłych tam osób.
* Pałac w Mosznej – zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna, w województwie opolskim. Jest jednym z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Od 1866 do 1945 roku był rezydencją śląskiego rodu Tiele - Wincklerów, potentatów przemysłowych.
* Wieża Bramy Dolnej w Prudniku jedna z pozostałości po średniowiecznych murach miejskich Prudnika rozebranych w XIX wieku.
* Fontanna na Rynku w Prudniku Barokowa fontanna z 1695r. zwieńczona dwugłowym orłem z koroną. Jej podstawę stanowi wieloboczny basen z piaskowca, w jej środku ustawiono rzeźbę przedstawiającą atlantów dźwigających muszlę.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe