×

Powiat Ostrowski: Spektakularna przemiana

  • 05.02.2019, 07:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Spektakularna przemiana
1 lutego w Przygodzicach oficjalne otwarto zmodernizowany i rozbudowany budynek Gminnego Ośrodka Kultury (GOK). Gmach z poprzedniej epoki budowlanej, doprowadzono do stanu, który odpowiada dzisiejszym wymogom.

Inwestycja kosztowała w sumie ponad 6 mln zł, z czego 4,1 mln zł to dotacja, po którą sięgnął samorząd gminy. Dwuetapowe zadanie dofinansowano z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+).
- Od inwencji wielu z nas, różnorodności oferty kulturalnej, a także pomysłu na cały ten ośrodek, będzie zależało jak tą bazę wykorzystamy - mówił w Przygodzicach wójt Krzysztof Rasiak. - Życzmy sobie, aby obiekt tętnił życiem, przyciągał rzesze podopiecznych i liczną widownię. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania inwestycji.
Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak życzyła dyrektorowi Robertowi Kaczmarkowi, aby przygodzicki GOK tętnił życiem od rana do wieczora, a gdy będzie taka potrzeba - nawet w nocy. 
- Kultura jest nam potrzebna jak woda i powietrze. Zatem niech w tym pięknym obiekcie działalność kulturalna kwitnie i się rozwija - mówiła.
Okazałej inwestycji pogratulował wszystkim starosta Paweł Rajski.
Zakres wykonanych prac inwestycyjnych objął w dużym skrócie modernizację i rozbudowę obiektu, przebudowę pomieszczeń, docieplenie i izolację fundamentów, ścian i dachu, a także wymianę pokrycia dachowego i wzmocnienie jego konstrukcji, wymianę drzwi i okien, modernizację istniejących instalacji. Zamontowano również panele fotowoltaiczne. Wrażenie robi szczególnie wnętrze GOK, dostosowane do potrzeb "fabryki kultury".
W siedzibie ośrodka kultury w Przygodzicach działa także biblioteka i OSP. Odbywają się w nim również sesje rady gminy. Ośrodek proponuje zajęcia z różnych dziedzin jak: muzyka, taniec, teatr, język i kultura oraz szeroko pojęty rozwój. Znaczna część jego oferty adresowana jest do osób dorosłych.
TW
Fot. Tomasz Wojtasik

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe