Ostrów: Wiosna zawitała do Ostrowa

  • 05.02.2019, 07:42
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wiosna zawitała do Ostrowa
3 lutego na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja programowa nowej partii Roberta Biedronia, na której mogliśmy poznać nazwę partii, program oraz najbliższych współpracowników jej lidera. Nie zabrakło tam także mieszkańców powiatu ostrowskiego.

Niewątpliwie konwencja Wiosny była głównym wydarzeniem medialnym minionej niedzieli. Do samego końca nawet sympatycy Roberta Biedronia nie znali szczegółów dotyczących tego dnia. Pojawiały się spekulacje co do nazwy partii czy poszczególnych punktów programowych. Dziś już wiemy co zawiera Umowa Roberta Biedronia. Znalazły się w niej między innymi takie punkty jak likwidacja kopalń do 2035 roku, prawo kobiet do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia, pensja minimalna na poziomie 2700 zł, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, wprowadzenie związków partnerskich, rozdział państwa od Kościoła czy minimalna emerytura w wysokości 1600 zł.

- Struktury partii Roberta Biedronia zaczęły powstawać w powiecie ostrowskim prawie trzy miesiące temu – mówi Magdalena Decker, koordynatorka partii w powiecie ostrowskim. -Od samego początku mogliśmy aktywnie włączyć się w proces powstawania partii poprzez dodawanie swoich propozycji, które powinny znaleźć się w programie oraz wspólną dyskusję nad nimi. Zaowocowało to tym, że w momencie oficjalnego startu partia Biedronia ma swoje struktury praktycznie w całej Wielkopolsce. W samym Ostrowie Wielkopolskim jest przeszło 40 osób. Liczba sympatyków byłego prezydenta Słupska powiększa się z każdym tygodniem.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe