×

Tenis: Sekcja tenisa KKS Kalisz siódma w Polsce

  • 05.02.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Tenis: Sekcja tenisa KKS Kalisz siódma w Polsce
Sekcja Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego ma już za sobą trzy lata działalności. W tym okresie sekcja zorganizowała kilkadziesiąt turniejów, włącznie z imprezami rangi mistrzostw Polski.

Chcąc kontynuować swój dynamiczny rozwój sekcja tenisa KKS Kalisz ogłasza nabór wiosenny do klubu. W planach jest utworzenie grup treningowych, poczynając od najmłodszych, tj. 5 i 6-latków, a skończywszy na młodzieży nastoletniej, których zajęcia rozpoczną się od marca przez dwa pierwsze miesiące w warunkach halowych, a od maja na kortach otwartych. Istnieje również możliwość uczestniczenia w treningach indywidualnych - te można rozpocząć w każdym momencie.
Zgłaszać dzieci do klubu oraz uzyskać więcej informacji na temat naboru, jak i funkcjonowania sekcji tenisa, można pod numerem telefonu: 502 593 490 lub mailowo: [email protected], jak również na klubowej stronie internetowej: www.kkstenis.pl.

W klubie trenuje ponad setka dzieci i młodzieży, z czego część uczestniczy w zajęciach bezpłatnych w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa. Na listach rankingowych Polskiego Związku Tenisowego klasyfikowanych jest aktualnie 28 reprezentantów i reprezentantek Kaliskiego Klubu Sportowego, z czego czwórka znajduje w się w TOP 50.

Rozwój sekcji tenisa znajduje odzwierciedlenie nie tylko w systematycznym poprawianiu wyników indywidualnych jej reprezentantów, ale również w ogólnopolskich rankingach klubowych. W konkursie na Klub Roku Tenis 10 Kaliski Klub Sportowy po raz pierwszy znalazł się w czołowej dziesiątce w kraju (w kat. miast do 250 tys. mieszkańców) i to od razu na siódmej pozycji – najwyższej w całej Wielkopolsce. Lepszy wynik w województwie osiągnęły tylko trzy największe kluby poznańskie, klasyfikowane na czołowych lokatach w kat. miast powyżej 250 tys. mieszkańców.
Michał Jaśniewicz

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe