Kalisz: Musztra w klasach mundurowych

  • 04.02.2019, 12:43
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Musztra w klasach mundurowych
W ramach realizowanego „Ramowego programu pomocy dydaktycznej w nauczaniu klas o profilu policyjnym ze szkół objętych patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu” dla uczniów klas pierwszych i drugich o profilu policyjnym zorganizowano ćwiczenia z musztry, których celem było przybliżenie funkcjonowania tej formacji i przekazanie podstawowej wiedzy na temat wykonywanych przez funkcjonariuszy zadań w ich codziennej pracy.

Podczas spotkania przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu starali się przedstawić i przybliżyć zagadnienia związane z pracą policyjną uczniom z IV Liceum Ogólnokształcącego. Zajęcia odbyły się na terenie szkoły w sali gimnastycznej, a uczestniczyło w nich łącznie 50 „kadetów” z klas mundurowych.
Młodzież ustawiała się w szyku, a następnie wykonywała czynności związane z kryciem, równaniem, odstępowaniem, łączeniem, a wszystko dodatkowo pod wydawane komendy „Baczność!”, „Spocznij!”, „W szeregu zbiórka!”, „W prawo zwrot!” itp. Jeśli czynność wykonana została niepoprawnie to kadeci słyszeli komendę „Wróć!” i musieli powtórzyć zadanie jeszcze raz.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu na stałe współpracują ze szkołami, w których realizowany jest program klas mundurowych. Policjanci wspomagają uczniów swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu młodzież nabywa wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także poznaje specyfikę pracy mundurowych. Przyszli policjanci uczestniczą także w akcjach i działaniach profilaktycznych organizowanych przez kaliską jednostkę.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe