Aglomeracja: Dodatkowe 33 miliony złotych dla beneficjentów PROW

  • 04.02.2019, 09:46
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Dodatkowe 33 miliony złotych dla beneficjentów PROW
Wielkopolska otrzyma dodatkowe ponad 33 miliony złotych na realizację zadań wodno-kanalizacyjnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Jest to efekt negocjacji wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego podczas spotkania z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszardem Zarudzkim.

Do spotkania wicemarszałka Grabowskiego z wiceministrem Zarudzkim doszło w Ministerstwie Rolnictwa. Jego tematem było omówienie bieżącej sytuacji wdrażania PROW 2014-2020 oraz podziału dodatkowych środków finansowych. I cel jaki został założony przez władze Samorządu Województwa Wielkopolskiego został zrealizowany.

Województwo wielkopolskie otrzyma dodatkowo 7 902 846 euro na operacje wodno-kanalizacyjne. W połowie roku planujemy ogłoszenie nowego naboru w tym zakresie. W pierwszym naborze dofinansowanie zostało przyznane 59 projektom na łączną kwotę blisko 76 milionów złotych – mówi wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki zapowiedział także możliwość pozyskania dodatkowych środków przez Lokalne Grupy Działania, które dotychczas najaktywniej i najefektywniej rozdysponowały budżet przyznany im na wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

- Do grudnia 2018 roku Lokalne Grupy Działania zobowiązane były osiągnąć tzw. kamienie milowe, mierzone ilością środków zakontraktowanych przez beneficjentów oraz poziomem osiągnięcia wskaźników założonych w strategiach. Dzięki temu, że niemal wszystkie wielkopolskie LGD zrealizowały zaplanowane zamierzenia, a 9 z nich wykonało kamienie milowe w wysokim stopniu, pojawi się dla nich możliwość ubiegania się o zwiększenie budżetu przeznaczonego na wdrażanie LSR. Aktualnie oczekujemy na określenie przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi poziomu środków dostępnych na ten cel oraz wydanie wytycznych regulujących tryb i warunki ubiegania się o zwiększenie budżetu – dodaje wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Z ramienia Samorządu Województwa Wielkopolskiego w spotkaniu udział wzięła także Izabela Mroczek - dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe