×

Ostrów: Inwestor buduje

  • 04.02.2019, 08:49 (aktualizacja 07.02.2019, 08:24)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Inwestor buduje
Firma Teamtechnik buduje nową siedzibę na terenach dawnej Fabryki Wagon. Zakończenie inwestycji zaplanowano na maj br.

Ta niemiecka firma w październiku ubr. kupiła od miasta 2,5 ha gruntów przy ul. Wrocławskiej. Obecnie buduje tam swój nowy zakład produkcyjno – montażowy.

- Lokalizacja naszej placówki w Ostrowie nie jest przypadkowa – mówi Jacek Przysada, wiceprezes spółki. - Ostrowianie uczestniczyli w zakładaniu naszego krakowskiego oddziału. Teraz jesteśmy przekonani, że tu w Ostrowie pozyskamy potrzebnych nam specjalistów, że jak będzie trzeba to ich tu wykształcimy.

Warto dodać, że firma Teamtechnik jest liderem na rynku innowacyjnych technologii. Buduje maszyny do montażu i testowania urządzeń branży samochodowej, medycznej i solarnej. Firma zajmuje się całym procesem automatyzacji produkcji – od planowania po serwis.

- Krok po kroku staramy się te tereny na nowo zagospodarować i przywrócić im dawną funkcję przemysłową – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. - Oprócz realizowanej inwestycji, miasto prowadzi prace związane z przygotowaniem pozostałych działek do sprzedaży. Dobiegają końca podziały geodezyjne. Pod koniec 2018 roku wybudowano kanał deszczowy od ul. Wysockiej za kwotę 593 999 zł oraz wybudowano kanalizację sanitarną i sieć wodociągową za kwotę 411 910 zł. W budżecie na 2019 rok zabezpieczono kolejne 500 000 zł na rozbudowę układu drogowego na tym terenie.

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe