Kalisz: Rok Adama Asnyka podsumowany

  • 04.02.2019, 08:16
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Rok Adama Asnyka podsumowany
2018 rok został w Kaliszu ogłoszony Rokiem Adama Asnyka. W ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące wszystkie przedsięwzięcia zorganizowane w naszym mieście dla upamiętnienia poety.

- Państwa zaangażowanie i praca pełna pasji przyczyniły się do tego, że wspólnie mogliśmy w minionym roku upamiętnić kaliskiego poetę – mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Rok Adama Asnyka na długo pozostanie w naszej pamięci, a to za sprawą m.in. koncertów, wykładów, konkursów, wszystkich imprez, dzięki którym przypomnieliśmy sobie bogaty dorobek literata.
Szczegóły dotyczące roku Adama Asnyka przedstawiła Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza. Przygotowana prezentacja multimedialana zainspirowała zebranych do dyskusji.
Podczas spotkania wiceprezydent wręczył dyplomy i upominki przedstawicielom komitetu koordynującego działania związane z rokiem Asnyka. Podziękowanie otrzymał także Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Kaliskiej, który w najbliższy piątek pokieruje orkiestrą podczas koncertu na zwieńczenie obchodów Roku Adama Asnyka. Wystep odbędzie się z udziałem Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej i kapeli Sebastiana Karpiela Bułecki.

Mijające miesiące - dedykowane w Kaliszu wielkiemu poecie - to czas kiedy Adam Asnyk był prawdziwie obecny w życiu społecznym miasta. Teren przy pomniku poety, na Plantach Miejskich, niejednokrotnie gromadził uczestników imprez, którzy zapragnęli przedłużyć czas z Asnykiem – z jego dorobkiem artystycznym. Nie tylko zresztą tamto miejsce, ale goszczące uczestników imprez asnykowskich siedziby instytucji kultury, szkół i uczelni, a także przestrzeń miejska przypominały, że kiedyś w naszym mieście żył i tworzył Adam Asnyk.

Obchody Roku Adama Asnyka okazały się cennym projektem integrującym różnorodne środowiska kulturalne, a także akademickie i oświatowe. Poza bogactwem różnorodnych wydarzeń: literackich, muzycznych, plastycznych czy spotkań organizowanych w ciągu roku, powstały również publikacje, w tym „Adam Asnyk” w serii Kaliszanie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe