Kalisz: Akcja - ,,Wszystkie kolory świata''

  • 04.02.2019, 07:15
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Akcja - ,,Wszystkie kolory świata''
Kaliscy policjanci odpowiedzieli na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 19 i włączyli się w akcję UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Na potrzeby akcji powstają lalki, szyte przez instytucje, firmy i osoby prywatne. Już wkrótce wszystkie zostaną wystawione na licytacji. Wśród nich komisarz Kalinka i jej pies Orion. Dochód z ich sprzedaży zasili konto UNICEF.

 Głównym celem akcji UNICEF "Wszystkie Kolory Świata" jest zebranie funduszy na szczepienia dzieci w krajach najbiedniejszych. Projekt składa się z dwóch części - edukacyjnej i charytatywnej. W części edukacyjnej uczniowie placówek oświatowych, które przystąpią do akcji poznają kontynenty, kraje, kulturę innych narodów i sytuację ich rówieśników na świecie. W części charytatywnej uczniowie oraz instytucje zaproszone przez nich do akcji, szyją szmaciane laleczki.
Szkoła Podstawowa nr 19 w Kaliszu zaprosiła do włączenia się w akcję kaliskich policjantów. Na potrzeby kampanii powstała komisarz Kalinka i jej towarzysz Orion. Lalka wymyślona przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, otrzymała już specjalny „akt urodzenia” i została przekazana na licytację.
KMP Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe