Powiat Ostrowski: ,,Młodzież Zapobiega Pożarom"

  • 27.03.2017, 12:32
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Młodzież Zapobiega Pożarom"
W sali skalmierzyckiej Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się miejsko-gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Dwie gimnazjalistki oraz trzynaścioro uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy, po przejściu etapu szkolnego, rywalizowało ze sobą w turze gminnej.Pierwsza część turnieju miała formę testu pisemnego, który dotyczył znajomości przepisów przeciwpożarowych, sprzętu ratowniczo-gaśniczego i jego obsługi, przeprowadzania akcji ratowniczych oraz kwestii związanych z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi. Do drugiej części, ustnej, zakwalifikowało się troje najlepszych uczniów w kategorii I - szkoły podstawowe oraz dwie gimnazjalistki w kategorii II - szkoły gimnazjalne. Podobnie jak w roku ubiegłym najwyższy poziom wiedzy zaprezentowały Natalia Śrama (Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza) oraz Marta Matyśkiewicz (Gimnazjum im. Polskich Noblistów). Uczennice będą reprezentowały Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce w etapie powiatowym, który odbędzie się we Wtórku. Uczestnikom turnieju wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe