×

Koszykówka: Do Krosna po zwycięstwo

• 02.02.2019, 07:33
Już w najbliższą niedzielę, 3 lutego, koszykarze BM Slam Stal walczyć będć o ligowe punkty w Krośnie. W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozbili Miasto Szkła 94:60.

Ostrowianie są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Nie oznacza to jednak, że w Krośnie czeka koszykarzy spacerek. Drużyna Miasta Szkła walczy o utrzymanie w ekstraklasie i na pewno w meczu ze Stalą będzie szukała punktów. Ekipa z Krosna ma na swoim koncie cztery zwycięstwa, wszystkie odniesione we własnej hali. Krośnianie pokonali: Trefl Sopot 79:76, Spójnię Stargard 93:76, GTK Gliwice 101:89 i Polpharmę Starogard Gdański 100:92. Ostatnio bardzo mocno postawili się w Lublinie Startowi. Co prawda przegrali 75:83, ale jeszcze minutę przed końcem tego spotkania tracili do lublinian tylko dwa punkty - 75:77.

Koszykarze z Ostrowa cały czas walczą o jak najwyższe miejsce przed rundą play off. Dlatego takie mecze muszą wygrywać. W ostatnim spotkaniu z Legią Warszawa pokazali, że ich forma idzie w górę. Nie do zatrzymania jest Michał Chyliński. Trener może także liczyć na Ivana Maraśa, Nemanje Jaramaza czy Shawna Kinga. Sporo dobrego do gry ostrowian wnosi bardzo waleczny Przemysław Żołnierewicz. W meczu z Legią wreszcie więcej minut dostał Michał Nowakowski i pokazał trenerowi, że waro na niego stawiać.

Mecz z Miastem Szkła Krosno odbędzie się 3 lutego. Początek o godz. 17.00.