Aglomeracja: Łybacka nominowana

  • 31.01.2019, 10:59
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Łybacka nominowana
Poseł Krystyna Łybacka została nominowana przez europejski magazyn The Parliament Magazine do nagrody - NAJLEPSZY EUROPOSEŁ W DZIEDZINIE EDUKACJI, KULTURY I MEDIÓW.

The Parliament Magazine co roku wybiera, w poszczególnych kategoriach tematycznych, trójkę najlepszych Europosłów, którzy szczególnie wyróżniają się swoją pracą i zaangażowaniem na rzecz budowania polityk unijnych oraz przybliżania Unii Obywatelom. Tegoroczne nagrody mają szczególny charakter, gdyż są przyznawane w roku wyborczym. Biorą one pod uwagę wcześniejsze osiągnięcia Europosła, jego stały wkład na rzecz rozwijania projektu europejskiego oraz pracę Europosła w regionie.
 Poseł Krystyna Łybacka pracuje w komisjach parlamentarnych: Kultury i Edukacji (CULT) oraz Przemysłu, Badań Naukowych i Energii; w delegacjach: do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja oraz do spraw stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO.
Poseł reprezentuje Parlament Europejski m.in. w: Narodowej Szkole Administracji Publicznej we Francji (École nationale d’administration - ENA) oraz Europejskim Instytucie Innowacji i Technologii (EIT).
Poseł jest wiceprzewodniczącą Europejskiej Platformy uczenia się przez całe życie.  
Z ramienia frakcji Socjalistów i Demokratów (S&D) Poseł Krystyna Łybacka jest stałym sprawozdawcą ds. programu Erasmus+, kluczowego unijnego programu w dziedzinie kształcenia, szkolenia i młodzieży.
Pani Poseł jest także sprawozdawcą największego w tej kadencji raportu komisji CULT  dot.  modernizacji edukacji w Unii Europejskiej. 
Poseł Łybacka otrzymała również specjalne wyróżnienie około 30 organizacji pozarządowych - ON OUR WATCH, które monitorują prace Posłów w Parlamencie Europejskim.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe