Ostrów: Nielegalne towary akcyzowe zabezpieczone przez policjantów

  • 31.01.2019, 09:56
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nielegalne towary akcyzowe zabezpieczone przez policjantów
Ponad 700 paczek papierosów i blisko 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy. Zatrzymane osoby odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowe.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco sprawdzając informacje na temat osób mogących mieć związek z wprowadzaniem do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy w ostatnich dniach zatrzymali 5 osób, które przechowywały bądź nabywały nielegalne papierosy.

W trakcie jednej z kontroli policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 20 kilogramów nielegalnego tytoniu. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. Za przechowywanie papierosów bez znaków akcyzy został zatrzymany też 37-latek. W jego miejscu zamieszkania mundurowi ujawnili ponad 13 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy usłyszała też 27-latka. Natomiast 63-latek odpowie za nabywanie nielegalnych papierosów.
Na podstawie wstępnych wyliczeń, policjanci ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tych sprawach wynosi ponad 26 tysięcy złotych.
Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe