Ostrów: Żabiński skarbnikiem. Zastąpił Danutę Czajkę

  • 30.01.2019, 12:53 (aktualizacja 01.02.2019, 08:04)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Żabiński skarbnikiem. Zastąpił Danutę Czajkę
Michał Żabiński został nowym skarbnikiem miejskim. Zastąpił na tym stanowisku Danutę Czajkę, która przeszła na emeryturę.

Na ubiegłorocznej grudniowej sesji radni odwołali Danutę Czajkę z funkcji skarbnika. W tej sytuacji na wniosek prezydent Beatę Klimek radni powołali na to stanowisko Michała Żabińskiego. Kandydaturę tę radni poparli jednogłośnie.

- Uważam, że każda nowa praca jest wyzwaniem – mówi nowy skarbnik Ostrowa. – Ja do każdej pracy bardzo dokładnie się przygotowuję, by jak najlepiej ją później wykonać

Michał Żabiński wcześniej był skarbnikiem powiatu średzkiego, a także skarbnikiem gminy Jarocin. Jest absolwentem finansów i bankowości oraz podyplomowych studiów - Akademia Liderów Samorządowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe z wyceny nieruchomości w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. Od blisko 15 lat jest specjalistą w zakresie w kontroli spółek prawa handlowego, uprawniony do pracy w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Swoją karierę zawodową w samorządzie rozpoczął od pracy na stanowisku kierownika Referatu Planowania i Analiz Urzędu Miejskiego w Jarocinie, odpowiadając m. in. za opracowywanie projektu, a także koordynowanie i nadzorowanie prac nad budżetem z uwzględnieniem bieżącej kontroli jego realizacji. Zdobyte doświadczenie wykorzystał w ponad 10-letniej pracy na stanowisku skarbnika gminy Jarocin, a także skarbnika powiatu średzkiego. W samorządzie pracował również, jako naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarocinie oraz prezes Zarządu Jarocińskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

Nowy skarbnik Ostrowa ma 42 lata, żonaty, ojciec dwóch córek. Interesuje się problematyką stabilności i bezpieczeństwa środków pieniężnych w kontekście planowania dochodów i wydatków jednostek sektora finansów publicznych, realizacją procedur w zakresie budżetu jednostek samorządu terytorialnego, rolą samorządów terytorialnych w absorpcji funduszy europejskich i społeczno - gospodarczym rozwoju regionów, a także historią najnowszą ze szczególnym uwzględnieniem okresu Powstania Wielkopolskiego. Jego ulubionym hobby i sposobem spędzania wolnego czasu jest turystyka rowerowa.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe