Ostrów: Złodziej w oku kamery

  • 30.01.2019, 08:51
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Złodziej w oku kamery
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę, którego wizerunek nagrany został przez kamerę monitoringu jednego ze sklepów. Mężczyzna ukradł kilka sztuk bezprzewodowych głośników o łącznej wartości ponad 500 złotych. 24-latek teraz odpowie przed sądem.

21 stycznia tego roku ostrowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży sprzętu elektronicznego w jednym ze sklepów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Policjanci pracujący nad sprawą zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowany został moment kradzieży oraz sylwetka podejrzewanego o to przestępstwo. Publikacja w mediach wizerunku sprawcy była pomocna w ustaleniu jego danych. Ostrowscy kryminalni, 28 stycznia, na terenie Pleszewa zatrzymali 24-latka. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i tłumaczył policjantom, że skradzione mienie sprzedał nieznanej osobie. Zatrzymany pleszewianin usłyszał zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Warto pamiętać, że kupując przedmioty po zbyt okazyjnych cenach, na ulicy, od osób obcych, możemy narazić się na odpowiedzialność karną za paserstwo, które zagrożone jest karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Po raz kolejny ostrzegamy przed szukaniem okazji, a w przypadku zdecydowania się na zakup rzeczy w podobnych okolicznościach, o szczególną ostrożność.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe