×

Ostrów: Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

  • 29.01.2019, 11:10
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków
Policjanci z ostrowskiej komendy w ostatnim czasie zatrzymali kolejne osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające i substancje psychotropowe. Jeden z zatrzymanych posiadał m.in. ponad pół kilograma narkotyków na terenie swojej posesji. Zatrzymany też został 34-latek z marihuaną, haszyszem i amfetaminą.

W ostatnich dniach w ręce kryminalnych wpadły kolejne osoby, które posiadały narkotyki. 24 stycznia, policjanci w trakcie patrolu, zatrzymali do kontroli kierującego samochodem 35-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków przeprowadzili mu badanie narkotestem. Test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał, że 35-latek był pod wpływem amfetaminy.
W trakcie przeszukania jego posesji, kryminalni wraz z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym partnerem o imieniu Jaset ujawnili i zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, o łącznej wadze ponad pół kilograma. Mężczyzna został zatrzymany.
Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim na wniosek Policji i prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny tymczasowy areszt.
Policjanci zatrzymali również 34-latka, który został zatrzymany za kradzież sklepową. W trakcie jego kontroli, mundurowi znaleźli przy nim marihuanę. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 26 gramów tego narkotyku, dodatkowo ponad 20 gramów haszyszu i niewielkie ilości amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty.
Dodatkowo, w ubiegły weekend policjanci zatrzymali kolejnych młodych ludzi, którzy posiadali przy sobie m. in. amfetaminę, marihuanę czy tabletki ekstazy. Łącznie zatrzymano 7 osób.
Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli przedmiotem tego czynu jest znaczna ich ilość, to do 10 lat. Natomiast ten, kto w celu osiągnięcia korzyści udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej podlega karze pozbawienia wolności w wymiarze do 10 lat.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe