Kalisz: Nietrzeźwy i z sądowym zakazem

  • 29.01.2019, 10:47
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nietrzeźwy i z sądowym zakazem
Kompletną nieodpowiedzialnością wykazał się 32-letni mieszkaniec gminy Koźminek. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę swojego auta. Podczas kontroli drogowej okazało się również, że kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W minioną niedzielę, tj. 27 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 32-latek nie posiadał blankietu prawa jazdy. Okazało się, że dokument został mu zatrzymany kilka miesięcy wcześniej, a mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy wzbudziło dziwne zachowanie mężczyzny oraz wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia. 32-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować pozbawieniem wolności do lat 5.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe