Powiat Ostrowski: Epokowe zmiany

  • 29.01.2019, 06:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Epokowe zmiany
1 lutego w Przygodzicach nastąpi oficjalne oddanie do użytku zmodernizowanej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury (GOK) wraz z biblioteką. Obydwie te instytucje w trakcie remontu funkcjonowały w lokalach zastępczych.

Dobiegła końca kompleksowa modernizacja  budynku GOK w Przygodzicach dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Trwa jego wyposażanie. Inwestycja kosztowała w sumie ponad 6 mln zł z czego 4,1 mln zł to dotacja, po którą sięgnął samorząd gminy.
Zakres wykonanych prac objął w dużym skrócie rozbudowę obiektu - przebudowę pomieszczeń, docieplenie i izolację fundamentów, ścian i dachu, a także wymianę pokrycia dachowego i wzmocnienie jego konstrukcji, wymianę drzwi i okien, modernizację istniejących instalacji. Zamontowano również panele fotowoltaiczne. Wrażenie robi szczególnie wnętrze GOK dostosowane do potrzeb "fabryki kultury".
GOK w Przygodzicach powołano uchwałą Gminnej Rady Narodowej 28 grudnia 1984 r. Istotny wpływ na powstanie ośrodka miał stawiający wówczas pierwsze kroki Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice”. Od niego właśnie wszystko się zaczęło. W swojej historii GOK trzykrotnie zmieniał siedzibę. Docelową - pierwotnie zbudowano w czynie społecznym. Początkowo GOK ulokowano w urzędzie gminy, następnie w Jankowie Przygodzkim, a od 1998 roku w Przygodzicach.
W siedzibie ośrodka kultury działa także OSP. Odbywają się w nim także sesje rady gminy.
TW
Fot. Tomasz Wojtasik

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe