
Jak każdego roku Kalisz, na blisko tydzień, stał się polską stolicą muzyki dawnej. Do miasta przyjechały zespoły wykonujące muzykę średniowiecza, renesansu i baroku. Artyści walczyli o najważniejsze w ich sztuce nagrody. Przez kilka dni rywalizowali o złote, srebrne i brązowe Harfy Eola oraz bursztynową statuetkę. Laureaci odebrali nagrody z rąk: Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Kalisza oraz przedstawicieli władz wojewódzkich, reprezentantów środowisk kulturalnych, jurorów, sponsorów i partnerów festiwalu.
Najwięcej powodów do radości miał zespół „Discantus” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni, któremu jury, pod przewodnictwem dr Agaty Sapiechy, postanowiło przyznać Grand Prix festiwalu. Specjalne podziękowania otrzymała także Małgorzata Jackowska, prezes Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”.
Uroczystego zamknięcia festiwalu dokonał prezydent Krystian Kinastowski, który podziękował wszystkim za wspaniałą muzyczną ucztę.
- Kaliskie święto muzyki dawnej dobiegło końca - mówi prezydent. - Serdecznie gratuluję laureatom festiwalowych nagród, ale też wszystkim - bez wyjątku - uczestnikom tegorocznej scholi. Dziękuję za waszą obecność i emocje, których nam dostarczacie. Za to, że również ja mogłem dołączyć do wyjątkowej, muzyczno-plastycznej scholowej rodziny. Gratuluję i dziękuję organizatorom, członkom festiwalowego jury, mecenasom i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w przygotowanie kolejnej edycji festiwalu. Drodzy Scholowicze, mam nadzieję, że Kalisz ugościł państwa godnie i że z przyjemnością wrócicie tu za rok. 41. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” uważam za zamknięty!