Powiat Ostrowski: Internet dla "starszaka"

  • 29.01.2019, 06:00 (aktualizacja 29.01.2019, 07:11)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Internet dla "starszaka"
Osoby, które chcą rozwijać umiejętności podstawowej obsługi internetu, bezpieczeństwa w sieci będą mogły to zrobić za darmo.

W gminie Przygodzice rusza program bezpłatnych szkoleń ,,[email protected] w internecie". Samorząd otrzymał na ten cel grant w wysokości 33,6 tys. zł. dofinansowany w 100. proc.
- Dzięki programowi „Ja w Internecie” mieszkańcy dowiedzą się, jak wygląda świat Internetu, pokaże jak funkcjonują  media społecznościowe, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu - mówi Dariusz Piechowiak z urzędu gminy. - Dla bardziej zaznajomionych z komputerem cenne myślę będą umiejętności tworzenia stron internetowych, wykorzystywania Internetu we własnym biznesie, czy wiedza pozwalająca chronić dzieci przed niepożądanymi treściami.
Celem programu jest zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł. Tematy szkoleń są dopasowane do potrzeb mieszkańców. Obszary tematyczne szkoleń to m.in: rodzic w Internecie, kultura w sieci, olnik w sieci, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działanie w sieciach społecznościowych, tworzenie własnej strony internetowej (bloga).
Według badań co drugi Polak w wieku 45-54 lat korzysta z internetu, w grupie 55-64 lat - co trzeci, a po 65. roku życia zaledwie co jedenasty.
W szkoleniach może wziąć każdy powyżej 25 roku życia.  Zgłoszenia: Urząd Gminy Przygodzice, pok. nr 4 – Dariusz Piechowiak, tel. 62 7374129.
DP

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe