Lekkoatletyka: Kacper Zimniak kolejnym objawieniem Stali LA

• 28.01.2019, 10:17 (aktualizacja 29.01.2019, 07:21)
Sześć medali wywalczyli młodzicy Stali LA w Ogólnopolskim Memoriale Pamięci Ireny Szewińskiej. Który odbył się w Toruniu.

Trwa znakomita passa ostrowskich lekkoatletów. W Toruniu - podczas Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej - młodzicy (U16) zdobyli aż 6 medali. Największym zaskoczeniem - wręcz objawieniem - był występ Kacpra Zimniaka, który zwyciężył w finale biegu na 60 metrów z świetnym rezultatem 7,35 s. Jest to w tym momencie najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej w Polsce. Kacper Zimniak pojechał do Torunia z rezultatem 7,67 s., co plasowało go na 30 miejscu w kraju, a wrócił z wynikiem lepszym o 32 setne sekundy - jako lider ogólnopolskich list. Zawodnik ten zwyciężył również w biegu na 200 metrów - także z rekordem życiowym - 24,40 s.

Świetnie zaprezentował się również Jakub Robotnikowski zwyciężając w konkursie skoku w dal ze znakomitym rezultatem 6,46 metra. Pokonał kolejnego rywala o 91 cm. Wynik ten również jest najlepszym rezultatem na ogólnopolskich listach rankingowych U16, aczkolwiek dzieli go z zawodnikiem z Sosnowca.

Kolejną liderką krajowych list U16 została Emilia Twardowska skacząc wzwyż na wysokość 1,65 metra. Co prawda zajęła drugie miejsce w konkursie za rewelacyjną, zaledwie 13-letnią (U14) zawodniczka z AML Słupsk (1,68 m.), ale w swojej kategorii wiekowej jest aktualnie najlepsza w kraju, a rezultat 1,65 metra pozwala zaliczać ją do ścisłego grona faworytek tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików.

Dwa medale zdobyły skoczkinie w dal: Inga Kanicka - 4,99 metra - drugie miejsce oraz Dagmara Adamcio - 4,97 metra - trzecie miejsce. Tym razem dziewczęta skakały gorzej, niż przed dwoma tygodniami w Kaliszu, gdzie uzyskały rezultaty ponad 5,20 m. Jednak w tym konkursie dobrze spisały się również dwie pozostałe reprezentantki Stali: Julia Podruczna - 4,87 metra – rekord życiowy i piąte miejsce oraz Dominika Rataj - 4,73 metra - i szóste miejsce. W konkursie wystąpiło 29 zawodniczek.

Natomiast Inga Kanicka w eliminacjach biegu na 60 metrów ustanowiła "życiówkę" wynikiem 8,11 s., co było trzecim rezultatem eliminacji. W finale trochę spóźniła start i ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu z wynikiem 8,18 s.

Zawody w Toruniu potwierdziły, iż ostrowski klub ma wspaniałych młodzików zaliczających się do czołówki krajowej. Wszyscy medaliści są podopiecznymi trenera Michała Walczaka, któremu w prowadzeniu zajęć pomagaj: Kasia i Marek Walczakowie.

Nie można zapomnieć o kolejnym fantastycznym występie Patryka Wykroty. Jego halowy rekord Ostrowa Wielkopolskiego w biegu na 200 metrów przetrwał zaledwie kilka dni. W Toruniu reprezentant Stali LA pobił go ponownie i to o aż 23 setne sekundy. Nowy rekord wynosi teraz 21.61 s.