Powiat Ostrowski: Zimowisko w Toruniu

  • 28.01.2019, 08:15 (aktualizacja 28.01.2019, 08:28)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zimowisko w Toruniu
Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zorganizowało w Toruniu zimowisko dla dzieci i młodzieży z gminy Raszków.

Wyjazd rozpoczął się od gry miejskiej, podczas której uczestnicy dosłownie sprawdzili hasło promujące Toruń – „gotyk na dotyk”. Odwiedzili też Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, gdzie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, badali zjawiska z różnych dziedzin nauki i poznawali prawa przyrody. Jeden z dni był czasem na lodowisko a także na odwiedziny w Muzeum Piernika, w którym młodzież przeniosła się do średniowiecza, by poznać rytuały związane z wypiekiem tego specjału. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili Muzeum Etnograficzne, gdzie podczas zajęć poznali tradycje ludowe okresu karnawału na przykładzie zwyczajów zapustnych na Kujawach. Zwiedzili też Dom Mikołaja Kopernika, w którym obejrzeli film w technologii 4D a także w nowoczesnej formie zapoznali się z życiem wielkiego astronoma. Nie brakło też czasu na wizytę w Planetarium a nawet w parku wodnym. Dodatkowo grupa młodsza zobaczyła spektakl „Pan Lampa” w Teatrze „Baj Pomorski” a starsza wcieliła się w dawnych mieszkańców Torunia w Domu Legend Toruńskich. Zimowisko zostało dofinansowane przez Gminę i Miasto Raszków.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe